КИЇВ (QHA) -

Критична ситуація, пов'язана зі спробою «Газпрому» зірвати виконання контракту на поставку газу в Україну, позаду. Про це 3 березня під час зустрічі з керівництвом Укртрансгазу повідомив президент України Петро Порошенко.

Порошенко зазначив, що було різко збільшено кількість поставок газу з ЄС.

— Критична ситуація, яка виникла з поставками газу у зв'язку зі спробою «Газпрому» зірвати виконання контракту на поставку газу в Україну ... вже позаду. Зараз ми маємо різке збільшення поставок газу з ЄС — з Польщі, Словаччини та Угорщини, і за станом на 10:20 ранку ситуація із забезпеченням газом стабілізувалася, весь дефіцит газу повністю покритий, — зазначив глава держави.

Він додав, що вже зараз в України у сховищах на 2 мільярди кубів газу більше, ніж минулого року.

— На сьогодні ми маємо стабілізовану ситуацію з газопостачанням, маємо достатньо газу у підземних сховищах, на 2 млрд кубів більше, ніж у минулому році ... Відбір газу зі сховищ становить 115 млн. кубів на добу. Часи газового шантажу Росією пройшли, ніхто Україну на коліна не поставить.

При цьому, Порошенко підкреслив, що Україна повністю виконує зобов'язання з транзиту газу.

— Ми повідомили усіх наших партнерів у ЄС, вони були готові і добре поінформовані, і реакція ЄК та окремих членів ЄС свідчить про підтримку України ... Ще одне свідчення РФ, як ненадійного постачальника — навіщо будувати Турецький потік, Північний потік–2, коли в будь-який час, без будь-якого попередження можна перекривати поставки газу усьому ЄС з метою забезпечення політичного тиску ... Ці інструменти більше не працюють.

Нагадаємо, 2 березня "Нафтогаз України" і польська нафтогазова компанія PGNiG підписали контракт про термінові постачання газу. Контракт діятиме до кінця березня 2018 року. Обсяг законтрактованого газу становить понад 60 млн. кубометрів.

Раніше російський монополіст "Газпром" відмовився від ідеї стягувати оплату за газ, поставлений в ОРДЛО.

Джерело: Українська правда

QHA