КИЇВ (QHA) -

14 грудня у посольстві Литви в Україні був презентований проект інвестицій у Херсонський і Скадовський порти, передає кореспондент QHA.

Проект передбачає створення державно-приватного партнерства між групою компаній "Співдружність" (штаб-квартира розташована у Люксембурзі), ДП "Херсонський морський торговельний порт" та ДП "Скадовський морський порт".

— Проект заснований на реконструкції двох портів: Херсонського і Скадовського. У кожного з них є своя унікальність. Кожен порт укладається в якусь логічну систему щодо Нового шовкового шляху і транспортних коридорів, і можливостей кожного з наших партнерів, заявив заступник голови Херсонської ОДА Олександр Адамчик.

Розробка проекту проводилася з 2014 року за участю литовських експертів, які раніше працювали над модернізацією порту у Клайпеді, а також мерії Херсона.

За словами мера Херсона Володимира Миколаєнка, зараз вкрай важливо залучити кошти для модернізації наявної портової інфраструктури, оскільки наявна не задовольняє жодні стандарти.

— З кожним роком у нас погіршується ситуація з Херсонським морським портом. При цьому нас турбує не стільки товарообіг, скільки екологія. Вантажі перевалюються відкритим способом, це і паливо, і зернові, що не сприяє поліпшенню екології міста.

Автори проекту готові вкласти в нього сумарно близько 34 млн доларів, що може збільшити обсяги перевалок вантажів у 4 рази.

Нагадаємо, 5 грудня на третій сесії Китайсько-української міжурядової комісії Китай і Україна підписали план спільних дій, згідно з яким КНР має намір виділити 7 млрд доларів на реалізацію ряду проектів в Україні, переважно у сфері інфраструктури.

QHA