КИЇВ (QHA) -

Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти», який зазвичай проводиться на Херсонщині, цього року відбудеться в Києві 21 вересня.

Як передає кореспондент QHA, про це повідомив  голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв на прес-конференції в Києві.

Голова ХОДА зазначив, що торік Херсонщина посіла перше місце в країні по темпу приросту капітальних інвестицій: було залучено 6 млрд 850 млн грн, що на 55% більше ніж попереднього року, і таку тенденцію треба підтримувати. Гордєєв висловив сподівання, що проведення форуму в Києві підвищить його ефективність в плані як презентації можливостей Херсонщини, так і в плані укладення інвестиційних угод. Якщо торік форум відвідало 12 дипломатичних представництв від Євросоюзу до Азії, то у вересні в Києві організатори розраховують на збільшення кількості партнерів. Основними темами форуму цього року стануть сільгосппереробка та туризм.

За словами Гордєєва, на сьогодні на Херсонщині збирається щороку близько 2 млн тонн овочів і фруктів, однак в області бракує переробної галузі, яка б переробляла цю продукцію, фасувала, формувала логістичні ланцюжки, робила добавлену вартість  в регіоні і відповідно формувала позитивне сальдо по притоку іноземної валюти в регіон.

Голова ХОДА пообіцяв, що на «Таврійські горизонти» будуть сформовані і презентовані інвестиційні майданчики в галузі сільгосппереробки.

Щодо іншої теми форуму, то Андрій Гордєєв закликав бізнесменів інвестувати в створення туристичної інфраструктури регіону.

— Сьогодні наше узбережжя Чорного і Азовського морів, Сиваш, мертве море – тут треба створити нормальний сервіс. Це гарний бізнес. І тому на фоні зростання капітальних інвестиції і ми закликаємо інвесторів звернути увагу на цю галузь і вже буквально на "Таврійських горизонтах" щоб ми уклали інвестиційні угоди про реалізацію цих інвестиційних проектів.

Говорячи про перспективи розвитку туристичної галузі області, Андрій Гордєєв нагадав, що торік Херсонщину відвідало понад 3,5 млн туристів. Він також акцентував, що для збільшення турпотоку проводиться робота по покращенню сполучення Херсонщини з іншими регіонами держави та світу. Зокрема, ведуться перемовини з лоукостером Ryanair про організацію польотів з міжнародного аеропорту «Херсон», а  також обговорюється збільшення залізничного сполучення особливо під час туристичного сезону.

До речі, відкриття туристичного сезону планується провести 30 квітня - 1 травня на Кам'янській січі, де будуть презентовані туристичні маршрути та туристичні продукти Херсонщини. 

— Ми робимо відкриття курортного туристичного сезону на базі єдиної автентичної Кам'янської січі, тому що всі інші січі затоплені. А тут можна й досі розкопати печатки отаманів і козаків, там є могили козаків і отаманів. Саме там ми починаємо туристичний сезон, демонструючи всій Україні і іншим,  що ми - не частина Новоросії, і це є перша наша іміджева задача. Ми самобутній край, який має свою історію і коріння і не Єкатерина ІІ нас створювала, а там уже були козаки. Це історія.

Крім того в рамках відкриття туристичного сезону відбудеться змагання по крос-фіту ЗСУ, авіашоу з гелікоптерами і парашутистами, повітроплавання, концерти гуртів української рок-музики, місцеві і всеукраїнські, свої досягнення покажуть козацькі товариства. 

QHA