КИЇВ (QHA) -

2017 року Міністерство інфраструктури планує концесію двох портів: державного підприємства «Морський торговельний порт Херсон» та ДП «Стивідорна компанія Ольвія», повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час зустрічі з представниками міжнародних фінансових організацій, послами європейських країн, громадськістю.

За словами міністра, концесіонування відбудеться, після того, як буде ухвалено новий закон про  концесії. Володимир Омелян повідомив, що Міністерство працює над механізмом впровадження державно-приватного партнерства в Україні, і наразі очікує на перший законопроект від експертів ЄБРР, і згодом почнеться робота зі Світовим банком над його техніко-економічним обгрунтуванням.

Володимир Омелян також наголосив, що пріоритетним завданням є створення Морської адміністрації, реформу якої планується розпочати наступного року.

Володимир Омелян розповів, що міністерство працює над затвердженням проекту технічної допомоги ЄС на 2018-2020 роки для підтримки транспортної стратегії, а також почалися переговори з Міністерством фінансів для отримання бюджетної підтримки ЄС 2017 року.

Міністр інфраструктури України зазначив, що Міністерство за підтримки міжнародних партнерів посилить роботу в напрямку розвитку транзиту та покращення логістики перевезень. Наразі, за його словами, Україна не має логістичної ефективності.

Також Володимир Омелян наголосив, що в рамках стратегії розвитку аеропортів буде здійснено реконструкцію злітно-посадкових смуг у регіональних аеропортах 2017 року, і на це має бути витрачено 300 млн. грн. Крім того, на його думку, долучившись до програми «Відкрите небо», Україна зможе багато зробити для залучення низькобюджетних рейсів до України.

За словами міністра, ключовим завданням Міністерства на наступний рік є розвиток внутрішніх водних шляхів, і дуже важливим є ухвалення закону про внутрішні водні шляхи, який розглядатиметься у парламенті у четвер, 8 грудня.

Крім того, Володимир Омелян розповів, що у пріоритеті — програми реконструкції водних шлюзів і проведення днопоглиблювальних робіт. Вперше за останні роки міністерством було виділено 100 млн. грн. на реконструкцію 5-и шлюзів вздовж річки Дніпро, і це стало можливим завдяки програмі підтримки ЄС.

ФОТО: інтернет.

QHA