КИЇВ (QHA) -

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян анонсував гарні новини про Ryanair у контексті появи авіакомпанії на вітчизняному ринку.

За словами Омеляна, Ryanair буде літати в Україну вже цього року.

Як заявив міністр, в країні повинні бути дешеві авіаперевізники і високий рівень конкуренції на цьому ринку.

— Українці готові літати, більш того, іноземці готові літати в Україну, якщо будуть низькі ціни, і відкривати для себе нашу державу, а це суттєво для розвитку як бізнесу, так і туристичних контактів, — сказав Омелян.

Він також повідомив, що Україна рухається у тренді європейського ринку, коли сегмент бюджетних авіаперевезень зростає, і коли класичні авіакомпанії повинні змінювати свою політику.

— Пасажир не готовий платити великі гроші за звичайний вид перевезень. Йому вкрай важливо долетіти з пункту "А" до пункту "Б" максимально швидко і дешево, а не у супер розкішних умовах або золоті, — сказав Омелян.

У середині березня 2017 року комерційний директор Ryanair Девід О'Брайан заявляв, що лоукостер з жовтня 2017 року буде виконувати 15 рейсів на тиждень з Києва і 16 рейсів на тиждень зі Львова. Вартість польоту до Європи з України мала становити від €20.

5 липня генеральний директор міжнародного аеропорту "Бориспіль" Павло Рябікін повідомив, що підписав договір з Ryanair. Однак, 7 липня у "Борисполі" заявили, що деякі вимоги лоукостера можуть призвести до збитків аеропорту в розмірі 2 млрд. грн. на рік.

10 липня Рябікін сказав, що у Ryanair висунули умови, які є невигідними для підприємства, а деякі, за словами гендиректора аеропорту, суперечать українському законодавству. Він додав, що відкличе підпис під договором, якщо Ryanair буде наполягати на своїх вимогах.

У той же день Ryanair повідомила, що скасовує польоти в Україну через невиконання аеропортом "Бориспіль" домовленостей, досягнутих компанією з українським Міністерством інфраструктури. Авіакомпанія заявила, що київський аеропорт обрав захист компаній з високими тарифами (згадувалася, зокрема, компанія «Міжнародні авіалінії України») і позбавив українців доступу до дешевих європейських тарифів.

13 липня Рябікін заявив про відновлення переговорів з європейською авіакомпанією. 17 листопада Омелян повідомив про «хороший прогрес» у перемовинах.

Компанія Ryanair — найбільший у Європі лоукостер зі штаб-квартирою в ірландському Дубліні. Ryanair присутній у 34 країнах та здійснює 1800 рейсів на добу.

QHA повідомляло, що міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив про початок роботи в Україні власного лоукост авіаперевізника SkyUp з 2018 року.

QHA