КИЇВ (QHA) -

Міжнародний валютний фонд (МВФ) вимагає від України виконувати обіцянки у рамках програми кредитування з приводу приведення цін на газ до ринкових.

У МВФ нагадали, що у 2016 році Україна погодилася встановити ціни на газ, відповідно до рівня ринкових ставок і невиконання вимог заморозило кредитування від Фонду після останніх двох траншів у квітні 2017 року.

У МВФ підкреслили, що в Україні закривається вікно для проведення реформ, які підтримує Фонд, програма якого закінчується у березні 2019 року.

Наразі Кабмін визначив цінову політику на два місяці, яку опублікували в офіційній резолюції.

— Ми вважаємо, що важливо, щоб ціни на газ, включаючи тарифи для домашніх господарств, визначалися ринком відповідно до реформ, які були реалізовані у 2016 році, і які були одним з основних досягнень процесу реформ в Україні за останні роки, — заявив представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

QHA повідомляло, що у 2018 році Україна має погасити борг перед Міжнародним валютним фондом у розмірі 43,8 млрд гривень.

Раніше у МВФ заявили, що Україна за останні декілька років змогла поліпшити макроекономічні показники, але не змогла поліпшити рівень життя українців.

Джерело: Reuters

QHA