КИЇВ (QHA) -

Великі інвестиційні проекти, зокрема у галузі сільськогосподарської логістики, презентують на 9-у Міжнародному інвестиційному форумі «Таврійські горизонти», який розпочнеться 30 вересня на Херсонщині.

В Херсонській облдержадміністрації кореспонденту QHA повідомили, що, крім багатьох інших інвестиційних проектів, на форумі розглядатиметься проект зі створення сучасного оптового ринку сільськогосподарської продукції.

— У межах даного форуму у нас заплановане підписання меморандуму з будівництва у Херсонській області оптового сільськогосподарського ринку, який передбачатиме можливість з накопичення, фасування, первинної обробки, пакування сільськогосподарської продукції з подальшою відправкою її до адресата. Цим проектом ми створимо комерційний ланцюжок: виробник – гуртовий закупівельник – споживач. І вже з Херсонщини великі партії сільськогосподарської продукції відправлятимуться в будь-який куточок України та світу, — наводять в інформації слова голови обладміністрації Андрія Гордєєва.

Крім того, у рамках форуму буде здійснено забивання першої палі в будівництво перевантажувального терміналу в місті Гола Пристань із урочистим закладенням пам’ятної капсули. В ХОДА нагадали, що у серпні 2016 року між Херсонською облдержадміністрацією та ТОВ СП «Нібулон» було підписано Меморандум про співробітництво у сфері впровадження інвестиційного проекту з будівництва об’єкта транспортної інфраструктури «Перевантажувальний термінал з відвантаження зернових та олійних культур на річковий та морський транспорт» у Голій Пристані.

Як зазначається у повідомленні, вартість проекту складає 500 млн грн. Підрядниками робіт виступатимуть будівельні підприємства області. В Голій Пристані планується створити 150 нових робочих місць. Процес будівництва займатиме 90 днів і на ньому задіють близько 1500 будівельників, переважна більшість яких буде з півдня України, зокрема і з самого Херсона. 

В ХОДА зауважують, що після запуску терміналу у сільськогосподарських виробників Херсонщини з'являється можливість поставляти свою продукцію (не лише зернові, а і баштанні культури) водним транспортом ТОВ СП «Нібулон» до Києва та Республіки Білорусь. Крім налагодження стійкого гуртового збуту, суттєвого здешевлення витрат на транспортування, це дозволить розвантажити дороги області від великовагового транспорту, вказується у повідомленні.

Довідка: В рамках дводенного 9-го Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти», який розпочнеться 30 вересня у Херсоні, будуть обговорені потенційні інвестпроекти у таких сферах: «Можливості створення потужного транспортного хабу України через розбудову транспортної логістики»; «Херсонщина  територія енергоефективних технологій»; «Розвиток сучасної готельно-курортної індустрії  драйвер туризму Херсонщини»; «Індустріальні парки Херсонщини  точки економічного зростання регіону». В рамках форуму також відбудуться засідання рад туристичних міст та регіонів України, а також панельна дискусія «Інвестиції в агробізнес».

QHA