КИЇВ (QHA) -

Нафтогаз України подав позов проти Росії до Міжнародного трибуналу при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі з вимогою відшкодувати $ 5 млрд збитків, яких зазнала компанія у результаті незаконного захоплення Росією активів «Нафтогазу» в анексованому Криму. Про це повідомила прес-служба компанії.

— НАК «Нафтогаз України» і шість компаній, що входять у групу «Нафтогаз», подали у трибунал, сформований при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі, позовну заяву про відшкодування збитків, заподіяних незаконним захопленням Російською Федерацією активів групи в АР Крим. Збитки групи «Нафтогаз» в результаті окупації Криму на даний час оцінюються експертами на суму близько 5 млрд доларів, сказано у повідомленні компанії.

До позову «Нафтогазу» приєдналися шість дочірніх компаній-позивачів — «Чорноморнафтогаз», «Укртрансгаз», держпідприємство «Лікво», «Укргазвидобування», «Укртранснафта» і «Газ України».

Винесення судом рішення у цій справі заплановане до кінця 2018 року.

Як повідомляло QHA, НАК «Нафтогаз України» 31 травня 2017 року заявив про повну перемогу над ВАТ «Газпром» в ході розгляду у Стокгольмському арбітражному суді. Суд визнав неправомірною формулу «бери або плати», за якою Україна мала оплачувати недобір газу в РФ. Крім того, суд визнав законним реекспорт газу.

Принцип «бери або плати» діяв з 2009 року. Він передбачав штрафи для України в разі недобору російського газу щодо об'єму, зазначеного у контракті.

QHA