КИЇВ (QHA) -

Компанія «Нафтогаз України» виділила 46,3 мільйона доларів на премії співробітникам, причетним до перемоги над російським «Газпромом» у Стокгольмському арбітражному суді. Про це повідомили у прес-службі компанії.

Так, премії виплатять 41 працівнику.

— Загальний обсяг виплат затверджений на рівні 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 млрд дол), він складе 46,3 млн дол. З цієї суми буде сплачено податок на доходи фізичних осіб та інші збори на суму понад 9 млн дол, — йдеться у повідомленні.

Глава наглядової ради «Нафтогазу» Клер Споттісвуд зазначила, що до цього нікому не вдавалося досягти такої перемоги в суді над російською компанією.

— Процес «Нафтогазу» проти «Газпрому» був винятковим — як за обсягом вимог російської сторони, так і за його результатом. Адже до цього досягти такої суттєвої судової перемоги над «Газпромом» не вдавалося жодному контрагенту. Незважаючи на скептицизм, який супроводжував рішення менеджменту компанії на початку арбітражного процесу в транзитній справі, результат процесу є вражаючим, — цитує прес-служба Споттісвуд.

Першу частину премій на суму 20,7 млн ​​доларів компанія планує виплатити вже у найближчі дні, інші — протягом трьох років за умови успішного стягнення виграшу відносно «Газпрому».

QHA повідомляло, що НАК «Нафтогаз України» виграла у Стокгольмському арбітражі справу проти російського «Газпрому» щодо газового контракту. Арбітражний суд відхилив вимоги «Газпрому» за матеріальним становищем «бери або плати» на суму 56 мільярдів доларів за 2009 – 2017 рр.

«Нафтогаз України» домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів закупівлі газу в 10 разів, відповідно до фактичної потреби в імпорті газу.

Нагадаємо, «Газпром» добивався того, щоб Стокгольмський арбітраж у рамках судового розгляду між російським газовим монополістом з НАК «Нафтогаз України» не ухвалював жодного рішення за обсягами постачання газу на окуповані території.

«Газпром» виставив рахунки «Нафтогазу України», вимагаючи оплатити поставку газу в окуповані райони Донбасу, однак Україна цих обсягів не контрактувала.

QHA