КИЇВ (QHA) -

Мирова угода НАК «Нафтогаз України» з «Газпромом» за вже ухваленими рішеннями Стокгольмського арбітражу неможлива. Про це повідомив комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко у своєму Facebook.

— Як ми повідомили «Газпрому» на тристоронній зустрічі, мирова угода щодо вже ухвалених арбітражем рішень не є можливою, — написав він.

Вітренко зазначив, що є нові арбітражні процеси, за якими «Газпром» ще може розраховувати на мирову угоду.

— Сума компенсації, яку ми вимагаємо від «Газпрому» за новими арбітражними процесами, вже перевищує $12 млрд. Наші вимоги є обґрунтованими, ми впевнені у нашій юридичній позиції. Якщо «Газпром» хоче «мирову угоду» за цими новими арбітражними процесами, він може у позасудовому порядку сплатити нам цю компенсацію.

QHA повідомляло, що НАК «Нафтогаз України» виграла у Стокгольмському арбітражі справу проти російського «Газпрому» щодо газового контракту. Арбітражний суд відхилив вимоги «Газпрому» за матеріальним становищем «бери або плати» на суму 56 мільярдів доларів за 2009 — 2017 рр.

«Нафтогаз України» домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів закупівлі газу в 10 разів, відповідно до фактичної потреби в імпорті газу.

QHA