КИЇВ (QHA) -

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" вимагає від російського "Газпрому" компенсувати переплату в розмірі 34% за імпортний газ у березні, який закупили в Євросоюзі.

Про це у Facebook повідомив головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

— 34% переплату за імпортний газ у березні будуть компенсувати не українці, а "Газпром", — написав він.

Вітренко зазначив, що українці відгукнулися на заклик зменшити споживання, що дозволило не брати газ з транзитних потоків.

— Ми разом показали Європі, що Україна — надійний транзитер, а Росія — ненадійний постачальник газу. Це важливо з огляду на те, що Європа має знайти у собі сили відмовитися від Північного Потоку 2, — підкреслив комерційний директор "Нафтогазу".

За його словами, "Газпром" виплатить Україні компенсацію за невиконання контрактних зобов'язань з поставки газу в березні, про що він уже був офіційно попереджений.

— За оперативними даними, середньозважена ціна газу від європейських постачальників у березні цього року перевищила ціну газу від "Газпрому" (після її зниження відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу) на 33,9%. Уся ця переплата буде виставлена ​​"Газпрому" для компенсації, — зазначив Вітренко.

Нагадаємо, "Газпром" після постанови Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на поставку і транзит газу з НАК "Нафтогаз України". У лютому Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту.

Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд доларів на користь "Нафтогазу". 1 березня у "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив передоплату для відновлення поставок російського газу з березня. Одночасно "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженого додаткового договору до чинного контракту.

QHA