СТОКГОЛЬМ (QHA) -

НАК «Нафтогаз України» заявляє про повну перемогу над ВАТ «Газпром» під час розгляду в Стокгольмському арбітражному суді.

У повідомленні на сторінці в Фейсбуці відзначається, що всі претензії «Газпрому» були відкинуті судом. Зокрема, суд визнав неправомірною формулу «бери або плати», за якою Україна мала оплачувати недобір газу у РФ. Крім того, суд визнав законним реекспорт газу.

Заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль прокоментувала рішення суду, назвавши його однозначної перемогою.

— Головний наш інтерес у цій справі полягає в тому, щоб поставки газу в Україну базувалися на європейських принципах і правилах функціонування ринку газу. Як того вимагає національне законодавство, положення Договору про заснування Енергетичного співтовариства та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Єдина компанія, яка агресивно виступає проти цього, — Газпром, — написала вона.

Нагадаємо, з 2014 року «Газпром» і «Нафтогаз» судяться в Стокгольмському арбітражі через контракти на поставку природного газу з РФ в Україну і транзит газу через територію України з 2009 року.

Принцип «бери або плати» діяв з 2009 року. Він передбачав штрафи для України в разі недобору російського газу щодо обсягу, зазначеного в контракті.

ФОТО: інтернет

QHA