КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 13 липня, Верховна Рада підтримала два законопроекти про розмитнення автомобілів на єврономерах.

Як відомо, йдеться про законопроекти №8487 і №8488. Перший законопроект передбачає зниження вартості розмитнення автомобілів на єврономерах. За нього у першому читанні проголосувало 265 народних депутатів.

Відповідно до законопроекту, планується ввести нову модель оподаткування акцизним податком легкових моторних транспортних засобів. Зокрема, у запропонованій системі має відбутися зміна оподаткування одиниці об'єму двигуна транспортного засобу на оподаткування одиниці легкового транспортного засобу.

Так, за основу буде братися базова ставка у 50 євро для авто з бензиновим двигуном і 75 євро для машин з дизелем. Для розрахунку акцизу, цю суму потрібно буде помножити на кількість років з року, наступного після виробництва машини і на коефіцієнт обсягу двигуна (об'єм двигуна в кубічних сантиметрах, розділений на 1000).

За законопроект №8488 за основу проголосувало 256 нардепів. Законопроект передбачає внесення змін до Митного кодексу та деяких законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України.

Зокрема, вводиться обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення, а також посилюється відповідальність за порушення митних правил.

Окрім нині діючого штрафу в розмірі 8,5 тис грн за порушення терміну більш ніж на десять діб, пропонується ввести санкцію за порушення терміну від 20 до 30 діб — 85 тис грн, більше 30 діб (а також втрату або розукомплектування транспортного засобу) — 170 тис грн або конфіскацію авто за рішенням суду.

Особа, яка ввезла в Україну автомобіль у режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування або розпорядження іншим особам або розукомплектовувати його. Також їй буде заборонено використання такої машини у підприємницькій діяльності або для отримання доходу, наприклад, для роботи в таксі. За порушення встановлених правил передбачений штраф — 34 тис грн.

QHA повідомляло, що у Верховній Раді України хочуть зменшити ставки для розмитнення автомобілів на єврономерах. Нові ставки розраховані для того, щоб зменшити шкоду екології від старих автомобілів.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко ухвалив рішення спростити ввезення до країни імпортних автомобілів. Зокрема, він підписав закон про скасування перевірки відповідності транспортних засобів екологічним нормам під час їхнього ввезення в Україну.

Джерело: Zn.ua

QHA