КИЇВ (QHA) -

В Україні необхідно офіційно заборонити оборот криптовалюти у разі, якщо держава не зможе врегулювати її статус найближчим часом. Про це повідомили у Департаменті кіберполіції Національної поліції України.

— У разі неспроможності найближчим часом врегулювати статус криптовалюти в Україні, держава повинна офіційно заборонити її оборот. Щоб кожен знав про те, що купуючи або продаючи криптовалюту на території України, він ризикує втратити свої фінансові вкладення невідворотно, не маючи права на захист і відшкодування збитку, — зазначив керівник Департаменту кіберполіції Сергій Демедюк.

Він зазначив, що кіберполіція підтримує ідею легалізації криптовалюти, а також процесу її майнінгу та ідеї використання технології Blockchain у державному і приватному секторах.

— Сьогодні виникла необхідність якомога швидше врегулювати на законодавчому рівні питання, пов'язані з використанням криптовалюта, а також впровадження необхідного оподаткування операцій з купівлі та продажу криптовалюта. Крім того, необхідно визначити відповідні правила функціонування українських кріптовалютних бірж і пунктів обміну криптовалюта.

Демедюк додав, що всі операції з криптовалютою в Україні мають бути з обов'язковою ідентифікацією власника кріптовалютного гаманця, оскільки головною проблемою поліції у світі є саме підтвердження права власності особи на гаманець.

QHA повідомляло, що викраденого у Києві російського аналітика біржі криптовалюти EXMO Павла Лернера відпустили після виплати викупу $1 млн у біткоінах. Його викрала озброєна банда 26 грудня 2017 року з метою отримання викупу у біткоінах.

QHA