КИЇВ (QHA) -

Компанія Royal Standard (ТОВ «Роялстендард»), яка пропонує розмістити у себе “депозити” на неринкових умовах, не має жодної ліцензії Національного банку України, а також інших регуляторів фінансового сектору.

Про це Нацбанк повідомив на своїй офіційній сторінці у Facebook, зважаючи на численні запити українців щодо роботи цього ТОВ.

— Компанія Royal Standard (ТОВ «Роялстендард»), яка пропонує розмістити у себе “депозити” на неринкових умовах — під 24 – 33% річних у гривнях і 18 – 22% річних у USD — не має жодної ліцензії НБУ. Нагадаємо, що Національний банк не надає ліцензій на залучення депозитів, чи кредитування структурам, які не мають статусу банку. Водночас, ця компанія не отримувала таких ліцензій і в інших регуляторів фінансового сектору — Нацкомфінпослуг і НКЦПФР.

У ТОВ «Роялстендард» взагалі немає статусу фінансової установи, тобто компанія за законом не може залучати депозити чи видавати кредити, наголошують в НБУ.

У Нацбанку розповіли про деталі фінансової оборудки: довірливим вкладникам у цій компанії обіцяють відсотки, набагато вищі за банківські, гроші пропонують вносити готівкою в офісі або перераховувати на їхній банківський рахунок, а відсотки обіцяють виплачувати на банківську картку, реквізити якої зазначаються у договорі. У якості гарантії такого «депозиту» з вкладником укладається договір застави прав на рухоме/нерухоме майно, за яким вкладнику передається застава на майно вартістю «вдвічі» більшою за вартість депозиту. Людям пояснюють, що окрім прийому депозитів компанія також надає іншим особам кредити під заставу майна — саме права на це майно і передаються вкладникам у якості гарантії вкладу. Ринкова вартість і взагалі наявність такого майна викликає сумніви.

В НБУ повідомили, що Національний банк звернувся до правоохоронних органів з проханням розслідувати «фінансову» діяльність ТОВ «Роялстендард».

Регулятор також просить громадян уважно ставитися до укладання кредитних і депозитних договорів, особливо, якщо їхні умови викликають певні сумніви.

Нагадаємо, що середній розмір ставок гривневих депозитів в українських банках коливається у межах 12 – 15%, по доларових депозитах — 3 – 5%, в залежності від терміну і умов вкладу. 

Раніше повідомлялося, що 26 березня у Москві помер засновник найбільшої фінансової піраміди на пострадянському просторі Сергій Мавроді.

QHA