КИЇВ (QHA) -

Національний банк України планує випустити пам'ятну монету, присвячену захисникам Донецького аеропорту. Про це повідомляється на сайті НБУ.

В НБУ анонсували три спецвипуски монет із серії «Збройні сили України»: «Захисникам Донецького аеропорту», ​​«День українського добровольця» і «100-річчя створення Українського військово-морського флоту».

Першу монету «Захисникам Донецького аеропорту» номіналом 10 гривень планують запустити у грошовий обіг країни вже 30 січня.

Заявлений тираж монети склав 1 мільйон екземплярів.

На аверсі монети розміщено напис «Україна», під нею — рік карбування монети і малий державний герб України. У центрі розмістили стилізовану композицію: дві чоловічі руки зі зброєю різних епох, що символізують захисників України різних часів. На дзеркальному тлі написи: «За честь! За славу! За народ!». А внизу зліва — номінал 10 гривень на стилізованому фрагменті щита.

На реверсі монети розмістили композицію із зображенням захисника аеропорту на фоні напівзруйнованої вежі, на якій встановлений прапор України. Праворуч — арматура з вертикальним написом «Кіборг».

Монета присвячена обороні Донецького аеропорту, яка тривала 242 дні у період осені — зими 2015 року. В результаті загинуло понад 200 українців, близько 500 були поранені.

QHA повідомляло, що у столичному Музеї грошей Національного банку України відбулася презентація пам'ятної монети на честь 100-річчя Першого Курултаю — національного з'їзду кримськотатарського народу, який відбувся у листопаді 1917 року. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що створення цієї пам'ятної монети для нього — прояв Україною поваги до одного з корінних народів країни — кримським татарам.

QHA