СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму в результаті негоди, ву тому числі через град, постраждало 400 га виноградників.

Про це заявила генеральний директор підприємства «Массандра» Яніна Павленко. За її словами, виноградо-виноробний комбінат планує у цьому році зібрати на дві тисячі тонн менше винограду, ніж у минулому році.

— У цьому році постраждало 400 га виноградників «Массандри» в трьох філіях, у тому числі, через град. У результаті ми зберемо приблизно 15 тис тонн винограду в порівнянні з 17 тис тонн роком раніше. До прибирання технічних сортів (мускат білий і рожевий) вже приступили у двох філіях — «Таврида» і «Морське». Незабаром до збору врожаю приєднаються й інші шість.

Павленко додала, що до збору залучать штатних і сезонних робітників. У цілому прибиранням винограду будуть зайняті 700 осіб.

Всього у компанії під виноградниками зайнято 4 тис га. Окрім головного заводу, до її складу входить 8 підрозділів — «Судак», «Морське», «Привітне», «Малоріченське», «Алушта», «Таврида», «Гурзуф» і «Лівадія».

Як зазначається, після анексії Криму Російською Федерацією компанія «Массандра» була незаконно націоналізована. У компанії змінили керівництво, а її виноградники, за інформацією ЗМІ, останнім часом продають іншим власникам.

Раніше повідомлялося, що в окупованому Криму на території філії ялтинської «Массандри» у Лівадії забудовники знищують виноградники виноробного підприємства.

Як писало QHA, не менше 80 гектарів виноградників «Массандри» постраждало через селеві потоки. Найбільше постраждала територія з продуктивними посадками сортів шардоне, кокур, чауш магарацький, мускат бурштиновий.

Джерело: agroday.com.ua

QHA