СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Німецькі компанії — Hansa Heavy Lift і Heinz Corleis KG — доставили в російський порт "Кавказ" 35 тисяч тонн титанової руди, яку потім було відправлено до Криму.

Українська прокуратура перевіряє можливе порушення санкцій цими компаніями. Руда була перевантажена на воді на борт російського корабля "Нафторудовоз – 2", який потім попрямував до розташованого у 20 км порту в Криму.

У Криму знаходиться підприємство "Кримський титан", який виробляє двоокис титану для лакофарбової та інших галузей промисловості. Титанову руду використовують і в оборонній промисловості, тому неясно, чи підпадає вона під санкції ЄС проти Росії. Але, у той же час, її постачання до Криму однозначно заборонено, відзначають журналісти. У Heavy Lift і Heinz Corleis KG заявили, що не знали, що руда виявиться на анексованому РФ півострові, а її поставки до РФ санкціям не суперечать.

Про те, що корабель з рудою попрямував до Криму, розповів, зокрема, глава наглядової ради української НКО "Майдан закордонних справ" Андрій Клименко. За його словами, сама Росія таких поставок не потребує, так як її у достатній кількості добувають на Уралі. Європейські фірми мають врахувати, що порт "Кавказ" використовується для обходу санкцій, вважає Клименко.

Прокуратура Гамбурга підтвердила, що проти Hansa Heavy Lift і Heinz Corleis KG подані заяви про вчинення правопорушення, і що ці звинувачення перевіряються. Тим часом, МЗС Норвегії повідомив про розслідування проти норвезької компанії Titania kronos, яка видобувала поставлену в Крим руду. Норвегія, яка не входить до складу ЄС, раніше приєдналася до санкцій, введеними у зв'язку із анексією Криму.

Раніше QHA повідомляло, що в окупованих Сімферополі та Севастополі працюють два супермаркети німецької фірми «Метро» (Metro), гіпермаркет «Ашан», який відноситься до французької мережі магазинів, і служба доставки DHL (Німеччина).

Два супермаркети належать двом дочірнім підприємствам в російському правовому полі, і з точки зору корпоративного права, "не контролюються ні українською компанією «Метро кеш енд керрі» (Metro Cash & Carry), ні російською компанією «Метро кеш енд керрі». Те ж саме відноситься до французької мережі супермаркетів «Ашан», у якої є свій супермаркет у Сімферополі.

Джерело: DW

QHA