КИЇВ (QHA) -

Питання зміни клімату та внесок України у світові кліматичні угоди були розглянуті на засіданні круглого столу 30 вересня в Києві. Українська сторона подала на розгляд Секретаріату Рамкової конвенції ООН з питань клімату рішення уряду, в якому зазначено очікуваний національно-визначений внесок до угоди глобального кліматичного договору на період 2020-2030 років.

Один з учасників круглого столу, народний депутат України, голова підкомітету Верховної Ради енергозбереження та енергоефективності Олексій Рябчин вважає, що ми не повинні говорити про зміну клімату та її наслідки тільки тому, що зараз війна, і складна економічна ситуація.

− Якщо б я був громадським активістом, то сам би критикував свою позицію. Але війна не повинна зупиняти розвиток нашої країни, − вважає нардеп.

Також він зазначив, що коли Україна прийде до низьковуглецевого розвитку, настане економічне зростання.

Для довідки: Низьковуглецевий розвиток – варіант концепції сталого розвитку, націлений на запобігання катастрофічних наслідків глобальної зміни клімату.

Депутат додав, що стежить за даною тематикою, починаючи з 2006 року. З маленької ніші це переростає в окремий тренд:

− Я, як людина, що веде переговори з іноземними партнерами, можу сказати – гроші є! Ми не така дурна нація, щоб не в змогти вирішити дане питання. Я бачу потенціал «технарів».

Також Олексій Рябчин упевнений, що утеплення будинків позбавить українців від необхідності закупівлі російського газу.

QHA