СТАМБУЛ (QHA) -

Третій аеропорт у турецькому місті Стамбулі стане найбільшим у світі, заявив директор компанії-підрядника з будівництва аеропорту Юсуф Акчайоглу, передає агентство АА.

На даний момент будівництво аеропорту йде у прискореному темпі, влітку роботи велися в три зміни. Планується, що перший етап будівництва буде завершений достроково, а саме 26 лютого 2018 року.

Перший етап будівництва вимагає величезного обсягу фінансових ресурсів — на даний момент вже витрачено 2,4 мільярди євро з шести запланованих і виділених.

За словами Акчайоглу, новий аеропорт зможе приймати по дві тисячі літаків на добу і 90 мільйонів пасажирів на рік, ставши однією з найбільших транспортних розв'язок у світі. І це при тому, що стамбульський аеропорт ім. Ататюрка буквально тиждень тому встановив новий рекорд  своїй історії 1800 злетів і посадок за добу. Після офіційного відкриття ще одна стамбульська перлина обслуговуватиме 350 міст світу.

Площа нового аеропорту становитиме 11 мільйонів квадратних футів. В аеропорту буде побудована парковка на 18 тисяч автомобілів, що стане своєрідним рекордом для Європи. Також на його території будуть розміщені готелі, паркова зона, мечеть, конгрес-центр і медичний центр. А поки триває будівництво ЗПС (злітно-посадокових смуг), після чого почнеться укладання асфальту на першу ЗПС.

Над будівництвом аеропорту працює 18,5 тисяч працівників, у наступному ж році їхня кількість досягне 30 тисяч. А введення аеропорту в експлуатацію дозволить створити сто тисяч нових робочих місць.

Поділився Акчайоглу і архітектурними задумами. Так, одна з диспетчерських вишок буде вибудувана у формі тюльпана.

ФОТО: інтернет

QHA