АНКАРА (QHA) -

 

Візит до Туреччини української делегації на чолі з Президентом України Петром Порошенко пройшов 3 — 4 листопада.

В рамках візиту відбулася зустріч українського і турецького голов держав Петра Порошенка і Реджепа Тайіпа Ердогана.

Сторони, зокрема, домовилися продовжувати координацію дій зі звільнення українських політв'язнів в Росії та анексованому Криму.

Ердоган зазначив, що передав російській стороні для обміну список з 90 політв'язнів українців.

— Раніше нам видали двох політв'язнів, після чого вони вийшли на свободу. Цього разу ми отримали більш довгий список, який негайно передали російській стороні. Я сподіваюся, ми простежимо за цим процесом і будуть успішні рішення, - сказав турецький голова.

Український і турецький голови взяли участь в 7-му засіданні Стратегічної ради високого рівня між Турецькою Республікою та Україною.

Під час засідання сторони заявили про намір до кінця 2018 року підписати угоду про вільну торгівлю.

Як повідомив Порошенко, з підписанням договору зростання торгового обороту між двома державами повинен досягти 10 млрд доларів на рік.

За його словами, зростання товарообігу та інвестицій між країнами вже зріс на 20%, також на 20% збільшився потік українських туристів до Туреччини.

Крім того, перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів і голова Управління Турецької агенції співпраці і координації Сердар Чам підписали Угоду про співробітництво у сфері розвитку між урядом України та урядом Турецької Республіки.

Вона спрямована на створення Офісу координації програм в Україні. Очікується, що особлива увага приділятиметься проектам з розвитку освітньої інфраструктури, соціального обслуговування, сільського господарства, туристичних і виробничих секторів.

Сторони також підписали меморандум між ГК "Укроборонпром" і Державним агентством з питань оборонної промисловості Турецької Республіки, для реалізації проектів у сфері оборонної промисловості.

Петро Порошенко відвідав виробництво компанії Baykar Makina, яка є одним із світових лідерів у виробництві потужних безпілотних авіаційних комплексів.

У Стамбулі український Президент підписав угоду з Вселенським Патріархом Варфоломієм про створення незалежної української Церкви.

— Угода, яку ми сьогодні підписали, створює всі умови для того, щоб процес підготовки до Собору, процес надання Томосу був приведений в абсолютно чітку відповідність канонам православної Церкви, - зазначив Порошенко.

Порошенко взяв участь у відкритті консульства України в Анталії. Голова держави зазначив, що Туреччину щороку відвідує понад 1,3 млн українців, з них понад 800 тисяч - саме Анталію. Разом з головою держави в церемонії відкриття консульства взяли участь Уповноважений Президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, міністр закордонних справ Павло Клімкін, посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

 

 


Раніше в ефірі радіо Hayat голова правління міжнародного союзу бізнесменів України та Туреччини Бурак Пехліван заявив, що переговори про зону вільної торгівлі (ЗВТ) можуть завершитися восени цього року. Він зазначив, що більшість турецьких заводів переводять своє виробництво в інші країни і в перспективі можуть перевезти також в Україну.

 


Джерело: president.gov.ua, Укринформ

QHA