СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Так званий державний комітет водного господарства окупованого Росією Криму розробляє проект доставки технічної води Північно-Кримським каналом для промислових підприємств півночі півострова. Про це заявив так званий голова Держкомводгоспу Ігор Вайль, якого цитують місцеві ЗМІ.

— Ми запропонували «Раді міністрів» і «голові» Криму наше бачення забезпечення півночі Криму технічною водою для підприємств за допомогою системи Північно-Кримського каналу після того, коли запустять водовід на схід. Тоді вивільняться ресурси Білогірського і Тайганського водосховищ, яких достатньо для того, щоб їх (підприємства — ред.) забезпечити водою, — зазначив колаборант.

Він зазначив, що розробками зайнявся Санкт-Петербурзький інститут. Ціна питання — близько 4 – 4,5 млрд рублів. Для реалізації задуму окупанти хочуть побудувати дві греблі, насосну станцію, водовід протяжністю 33 км, а також повністю переробити трубопровід на насосній станції №1.

Раніше QHA повідомляло, що в Криму вода не відповідає санітарним нормам. Згідно санітарно-хімічним показникам, на півострові не відповідає нормам 7,1% проб питної води (середній показник в РФ у 2016 році — 13,9%).

Також неодноразово повідомлялося про відключення водопостачання у містах Криму.

Джерело: Новини Криму

QHA