ОДЕСА (QHA) -

Захоплене російськими окупантами під час анексії Криму підприємство «Чорноморнафтогаз» на 15 свердловинах Одеського родовища України за рік зуміло отримати в 10 разів менше палива, ніж планувалося. Про це пресі розповіла голова правління ДАТ «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова.

За її словами, причиною невиконання плану з крадіжки українського газу стали санкції, накладені на підприємства окупованого Криму, через які росіянам не вдалося дістати потрібні для бурильних установок деталі.

— На 15 свердловинах одеського родовища змогли видобути в десять разів менше від запланованого обсягу. Наскільки я володію інформацією, не було запасних комплектуючих для бурильних установок. Бурильні установки треба обслуговувати, а їхні виробники США, Канада. Судна «Чорноморнафтогазу» не заходять в іноземні порти, оскільки ми сповістили по всьому світу: не можна судна цього підприємства приймати, брати в оренду, оскільки володіє ними створене у нелегітимний спосіб підприємство, що перебуває в санкційних списках та на окупованій території,  повідомила Нєжнова.

Нагадаємо, як передавало QHA, глава української компанії «Чорноморнафтогаз», чиїми активами росіяни незаконно заволоділи після анексії Криму, вказала, що за допомогою цієї компанії Росія щорічно видобуває на шельфі Чорного моря 2 млрд газу і таким чином забезпечує окупований Крим, що є прямим порушенням Конвенції з морського права ООН від 1982 року.

ФОТО: інтернет

QHA