СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Окупаційна влада збільшила експорт зерна з анексованого Криму до Сирії, оскільки нібито існують домовленості щодо продажу надлишку сільськогосподарських культур.

Так, окупанти з середини 2017 року відправили до Сирії близько 10 суден з 170 тисячами тонн зерна. Сирія заявила, що уклала з РФ угоду про купівлю трьох мільйонів тонн зерна протягом трьох років.

Від кількості зерна у Сирії залежить виробництво хліба, що є основним продуктом для більшості місцевого населення. Вирощування зернових культур у Сирії значно знизилася через бойові дії.

Зростання поставок зерна з Криму підтримує режим Башара Асада. Йому вдалося провести декілька великих тендерів на зерно, оскільки міжнародні санкції не поширюються на їжу і банківські обмеження.

У свою чергу, Крим може отримувати натомість за пшеницю продукти з Сирії, такі як оливкова олія. Такий обмін діє, оскільки РФ перебуває під міжнародними санкціями через окупацію Криму.

QHA повідомляло, що Росія використовує порт «Кавказ», який знаходиться на російському березі Керченської протоки, для обходу санкцій. Порту «Кавказ» немає у санкційних списках, однак на шляху до порту до іноземного судна підпливає інше, яке вже значиться у списках. На нього перевалюють вантаж і судно везе цей вантаж в окупований Крим.

Джерело: Reuters

QHA