КИЇВ (QHA) -

Міністр інфраструктури Володимир Омелян вважає, що проходження аудиту Міжнародної морської організації, який заплановано на червень, стане цього року одним з найбільших випробувань України як морської держави.

Як передає кореспондент QHA, про це міністр повідомив сьогодні на розширеному брифінгу Міністерства інфраструктури, присвяченому ключовим напрямкам роботи на поточний рік.

— Найважливішим для України заходом на цей рік є проходження аудиту Міжнародної морської організації. Це відбувається раз на 5 років, а для України відбувається вперше, і це є для нас як великим випробовуванням, так і великим показником якості роботи України як держави по морській галузі.

Серед інших пріоритетів на поточний рік Омелян назвав повноцінний запуск з 1 січня Морської адміністрації (Державна служба морського та річкового транспорту України, постанову про створення якої Кабмін ухвалив торік), а також підготовку до корпоратизації Адміністрації морських портів України.

Він також акцентував, що цього року в морську галузь планується вкласти значну суму капітальних інвестицій та пообіцяв активізувати залучення інвесторів шляхом проведення концесійних конкурсів та конкурсів на приватизацію державних стивідорних компаній (ті, які здійснюють експлуатацію морського терміналу в порту — ред.). За словами міністра, найбільший портовий оператор світу Hutchison Ports вже подав заявку на оренду, а в подальшому концесію "Морського торговельного порту «Чорноморськ».

— Обсяг капітальних інвестицій — 4,3 млрд. грн. і по морській галузі — це також рекордна цифра. Вони будуть спрямовані на  ремонт гідротехнічних споруд, оновлення морського флоту, днопоглиблення тощо.

Говорячи про пріоритети галузі, міністр розповів про рівень інвестицій і в інші напрямки. Так, обсяг капітальних інвестицій аеропорту «Бориспіль» становитиме 2,3 млрд. грн, аеропорт Львова — 340 млн. грн. Крім того, 800 млн грн заплановано спрямувати на розвиток регіональних аеропортів і першим аеропортом, де стали проводити такі роботи, став аеропорт «Одеса». Крім того, 681 млн. грн. «Украерорух» витратить на підвищення безпеки польотів і підвищення нашої навігаційної якості забезпечення таких польотів.

Омелян також вважає перспективними інвестиції в «Укрпошту».

— Пошта здатна і повинна здивувати нас усіх в 2018 року. Обсяг капінвестицій "Укрпошти" — 500 млн грн. Ще зовсім недавно Укрпошта була в стані технічного дефолту. В плані — збільшення обробки посилок, запуск кур'єрської доставки, розвиток мережі та інфраструктури.

Довідково. Міжнародна морська організація (ІМО) — міжнародна міжурядова організація, є спеціалізованою установою ООН. Діяльність ІМО спрямована на скасування дискримінаційних дій, що зачіпають міжнародне торговельне судноплавство, а також прийняття норм (стандартів) по забезпеченню безпеки на морі і запобіганню забруднення з суден довкілля, в першу чергу, морського.

Аудит України Міжнародною морською організацією запланований на червень 2018 року — такий графік був затверджений на 112-ій сесії Асамблеї ІМО, засідання якої відбулося з 16 по 20 червня 2014 року.

В грудні 2015 року для надання технічної допомоги у підготовці до аудиту ІМО в Україні перебували представники Міжнародної морської організації, які вивчили наявну ситуацію з імплементацією в Україні обов’язкових інструментів ІМО.

З грудня 2015 року було розроблено та прийнято низку національних нормативно-правових актів для забезпечення виконання Міжнародних конвенцій ІМО, до яких приєдналася Україна. Зокрема, у 2017 році Україна приєдналася до Міжнародної конвенції про контроль над шкідливими протиобростаючими системами на суднах (International Convention on the Control of Harmful Anti-fouling Systems on Ships) та Міжнародної конвенції про рятування 1989 року (International Convention on Salvage, 1989).

QHA