КИЇВ (QHA) -

 

Українські порти зазнали більше 1 мільярд гривень збитків через агресію Росії в Азовському морі.

Про це в інтерв'ю «Настоящему времени» повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

За його словами, через дії Росії Маріупольський порт змушений був перейти на чотириденний робочий день.

— Ми спостерігаємо постійні зупинки українських, іноземних кораблів в Азовському морі, Керченській протоці, аж до того, що судновласники зазнають збитків через простій суден. Це близько 15–50 тисяч доларів на добу.

За його словами, кораблі на Азові затримують більш, ніж на 30 годин.

Омелян зазначив, що через це втрат зазнає не тільки Україна, але й інші європейські країни, оскільки продукція з цих портів йде на ринки Європи.

 

25 жовтня Європейський парламент ухвалив резолюцію про порушення Росією міжнародного права в Азовському морі. У резолюції йдеться, що країни-члени ЄС мають заявити, якщо Росія продовжить незаконні дії на Азові, санкції можуть посилити.

Європарламент підкреслив, що мета Росії — перетворити Азовське море у внутрішнє озеро.

У резолюції є пункт про створення посади спеціального представника Європейського Союзу з Криму і Донбасу, який працюватиме і навколо ситуації в Азовському морі.

Резолюція закликає держави-члени ЄС заявити, що санкції проти Росії будуть посилені у разі ескалації конфлікту на Азові.

24 жовтня Росія перекинула до акваторії Азовського моря два військові кораблі. У Державній прикордонній службі України заявили, що загальна кількість російських кораблів і катерів на Азові досягла 120.

 

Джерело: Радио Свобода

QHA