СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Маріонеткова влада Криму визнала, що вирішити проблему питної води на півострові за допомогою опріснення морської води неможливо, заявив голова "Державного комітету по водному господарству і меліорації РК" Ігор Вайль.

Такий метод, який використовується в Ізраїлі та інших вододефіцітний країнах, не по кишені місцевому бюджету і буде дуже дорогим для кримчан.

— За нашими підрахунками, ціна такої води, одержуваної від опріснювальних установок, збільшується у 4 – 5 разів, — сказав він.

Окрім того, "чиновник" зазначив, що робота великих опріснювальних установок вимагає величезних витрат енергії, чого Крим також не може собі дозволити.

Нарешті, підкреслив "глава Держкомводгоспу", на півострові нікуди буде дівати відходи від цього виробництва.

— У кожній установці до 60% відпрацювань — це осмос. Це дуже концентрована солона маса, яка виходить у процесі опріснення води. Що з нею робити? Завалити Крим за два роки цими виробками, я думаю, нікому не хочеться, — додав Вайль.

Раніше QHA повідомляло, що в Криму вода не відповідає нормам. Згідно санітарно-хімічним показникам, на півострові не відповідає нормам 7,1% проб питної води (середній показник по РФ у 2016 році — 13,9%).

Також QHA писало про проблеми відключення водопостачання у містах Криму.

Джерело: Новини Криму

QHA