КИЇВ (QHA) -

З 1 травня цього року вимушені переселенці мають право на оформлення комунальних субсидій без пред'явлення договору про оренду житла, повідомляється на сайті Кабміну, присвяченому енергоефективності.

У повідомленні, зокрема, зазначається, що для отримання субсидії достатньо подати в управління соціального захисту населення заяву і декларацію, в якій зазначається склад домогосподарства з урахуванням внутрішньо переміщених осіб. Після цього на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов буде призначено субсидію.

Також, зазначили в уряді, об'єднаним територіальним громадам надано право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх органам соцзахисту.

Нагадаємо, раніше QHA повідомляло, що переселенці в Україні стикаються з безліччю юридичних проблем, які, на думку правозахисників, можна вирішити менш ніж за рік.

А координатор політичних і виборчих програм Громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська повідомила, що на сьогодні влада країни обмежує виборчі права переселенців з Криму і тимчасово окупованих територій Донбасу.

За її словами, переселенці можуть повноцінно голосувати тільки на президентських виборах, але для цього їм потрібно тимчасово змінювати місце голосування без зміни місця реєстрації.

Джерело: Teplo.ua

QHA