КИЇВ (QHA) -

Перше засідання Національної інвестиційної Ради при Президенті України відбудеться 25 травня в Маріїнському палаці у Києві за участі Петра Порошенка, українських високопосадовців та представників провідних іноземних компаній, що входять до Ради.

Як передає кореспондент QHA, про це повідомив заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків сьогодні на брифінгу.

До Інвестиційної ради, головою якої є президент України, входить 30 осіб, серед яких 10 українських урядовців і 20 представників великих міжнародних компаній. 

— За оцінками Офісу національної інвестиційної ради, на зустрічі будуть представники компаній, сумарна вартість активів яких становить майже трильйон доларів. Це досить велика частина світового бізнесу і це досить впливові корпорації, які допомагають шукати фінансування для українських проектів, а також демонструвати на світовій арені привабливість українського бізнес-середовища. Представлені практично усі світові регіони, з якими Україна веде свої торгівельні відносини, а також залучає інвестиції. Це не лише Європейський союз, це й Азія, і Північна Америка, і Близький Схід, які дають нам перспективу взаємодії з інвесторами цих регіонів. Багато хто з представників Інвестиційної ради уже проводять інвестиційну діяльність на території України, а багато з них розглядають перспективні інвестиційні проекти, — відзначає Шимків.

Дмитро Шимків перелічив, які саме компанії та організації можуть взяти участь у засіданні: Державна нафтова компанія Азербайджанської Республіки "SOCAR", «Turkcell Iletisim Hizmetleri A.S.» (Туреччина), "Marubeni Corporation" (Японія), банк "Citigroup Inc." (Сполучені Штати Америки), "Меtro AG" (Федеративна Республіка Німеччина), Louis Dreyfus (Нідерланди), "Cargill Inc." (США), "General Electric Transportation" (США), "Arcelor Mittal Limited" (Великобританія), «Sumitomo Corp.» (Японія), "Unilever NV" (Великобританія), "Holtec Іпternational, Inc." (США), "DP World" (Об'єднані Арабські Емірати), "Huawei Technologies Co., Ltd." (Китайська Народна Республіка), "Vitol Holding B.V." (Королівство Нідерланди), "International Finance Corporation" (США), "Bunge Limited" (США), "Posco Daewoo Corporation"(Республіка Корея).

На засіданні Ради, зокрема, обговорять такі питання: Україна в глобальній конкуренції за фінансовими ресурсами, оскільки існує світова конкуренція щодо залучення інвестицій, а також питання масштабування діяльності інвесторів в Україні від пілотних проектів до більш масштабних. Дискусія також триватиме навколо питань іновацій та цифрової економіки.

Крім засідання відбудеться низка безпосередніх зустрічей Президента Украіни з членами інвестиційної Ради для обговорення окремих інвестиційних проектів.

Інвесторам також будуть представлені додаткові звіти щодо різних іноваційних та привабливих індустрій, підготовлені Офісом Національної інвестиційної Ради.

За словами Дмитра Шимківа, Україна пропонуватиме масштабування вже наявних проектів у галузі транспорту, енергетики, у медичній сфері, зокрема, щодо розвитку сільської медицини. Інвесторам також пропонуватимуть інвестувати у нові проекти в траспортній інфраструктурі, зокрема, у розвиток річкового транспорту, в портовій сфері, відновлювальній енергетиці, приватизації, сільському господарстві, переробній промисловості тощо.

— На засіданні будуть компанії, які подаватимуть проекти щодо розвитку української економіки і виходу на світові ринки, зокрема, ринки Азії, Африки та Латинської Америки з енергетичними проектами, є компанії, які розглядають інвестиції в українську енергетичну сферу. У нас є що запропонувати, зокрема, триває процес приватизації, зокрема у інвесторів вже є зацікавлення у приватизації енергогенеруючої компанії «Центренерго», у парламенті лежить законопроект про концесії. Усі ключові індустрії України представлені — енергетика, сільське господарство, високі технології, фінансовий сектор.

Заступник глави АП відзначив високий рівень представництва іноземних учасників засідання, зазначивши, що велика частина людей, які включені Указом президента до Інвестиційної ради — це рівень голови Наглядової ради корпорації або головний світовий виконавчий директор, або голова ради директорів глобального рівня. Більша кількість з них приїдуть особисто.

В Адміністрації Президента сподіваються, що за підсумками засідання Ради будуть ініцйовані нові інвестиційні проекти, або збільшені інвестиції у ті, що вже функціонують, однак утримуються від озвучення конкретних прогнозів щодо залучення інвестицій. Шимків також висловив сподівання, що засідання Ради стануть регулярними, оскільки питання залучення інвестицій в Україну є пріоритетним, а учасники Ради мають усі можливості сприяти цьому процесу.

— Найголовніше, що особи, які є членами Національної інвестиційної Ради, зацікавлені у розвитку бізнесу в Україні, тобто, вони готові бути амбасадорами України у світовому співтоваристві щодо інвестицій. Усім нам потрібно збільшення інвестиційної діяльності в Україні, просування позитивного іміджу України — це завдання є для всіх, у тому числі для всіх політичних сил, незалежно від політичного забарвлення і дискусій, які тривають.

Нагадаємо, Національна інвестиційна Рада була створена указом президента 24 грудня 2014 року. Основні завдання діяльності — розроблення пропозицій щодо стимулювання та розвитку інвестиційної діяльності в Україні, формування привабливого інвестиційного клімату, обговорення діяльності поточних інвесторів, а також перспективних проектів розвитку України.

У жовтні 2017 року президент затвердив персональний склад Ради.

QHA