КИЇВ (QHA) -

Третина українських підприємств вже відчула переваги від реалізації Угоди про асоціацію з ЄС. Про це сьогодні, 31 травня, за результатами опитування представників бізнесу на вебінарі "Перші економічні підсумки угоди з ЄС" заявила директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вероніка Мовчан, передає кореспондент QHA.

— У 2017 році 32% респондентів сказали, що угода привела до того, що підприємство виграло, значно або незначно. Програш — 6%. А 60% сказали, що вплив був нейтральним, угода не вплинула або вони не можуть виділити цей вплив, — повідомила експерт.

За її словами, кількість тих, хто позитивно оцінив вплив угоди, трохи збільшилася у порівнянні з попереднім роком.

— Ситуація трохи поліпшилася порівняно з 2016 роком, коли 28% сказали, що угода привела до позитивного впливу. У той же час тих, хто програв, зберігається однакова кількість — 6%, — зазначила Мовчан.

У той же час, у середньостроковій перспективі більше половини опитаних вважають, що реалізація угоди позитивно вплине на ведення бізнесу.

— Якщо запитати, як угода вплине, картина змінюється і значно зростає кількість тих, хто очікує позитивного впливу. У 2017 році 52% підприємств кажуть, що очікують виграшу від угоди протягом найближчих 5 років, — підкреслила експерт.

Як повідомляло QHA, український експорт до Польщі, який зріс на 31,7%, майже "наздогнав" показник експорту в РФ.

QHA