КИЇВ (QHA) -

Сьогодні міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів разом із екс-прем'єром Литовської Республіки Андрюсом Кубілюсом на спільному брифінгу презентували проект так званого «Плану Маршалла для України», передає кореспондент QHA.

— Конгрес Європейської народної партії (найбільша фракція у Європейському парламенті, ред.) вирішив перенести «План Маршалла для України» виключно в економічну площину. І всі заступники міністрів, які були присутні на сьогоднішньому засіданні, погодилися з цим, визначивши основні пріоритети діяльності, які лягають у площину інфраструктурних проектів, енергоефективності, агробізнесу та цифрової економіки через призму малого і середнього бізнесу. Саме це стане базовим фактором для економічної стабілізації і формування робочих місць, наголосив Кубів.

Відтепер ініціативна литовська група представлятиме Україну у європейській спільноті. Крім того, Литва постійно надаватиме Україні консультативну допомогу у формуванні «Плану Маршалла» протягом 10 років.

До нового проекту залучатимуться фінансові та міжнародні установи для фінансування спільних проектів. Йдеться про не менш ніж $ 5 млрд щорічно, що дозволить забезпечити зростання української економіки на 6-8% на рік.

— Друге засідання групи з української сторони із залученням відповідних експертів відбудеться після 25 вересня, де будуть проговорені принципи дорожньої карти розвитку нашої економіки в рамках цього проектного плану, — зазначив Кубів.

Варто зазначити, що міністр економіки запевнив журналістів, що проект державного бюджету на 2018 рік буде подано вчасно.

QHA