КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко ухвалив рішення спростити ввезення до країни імпортних авто, йдеться на сайті Верховної Ради.

Зокрема, він підписав закон про скасування перевірки відповідності транспортних засобів екологічним нормам під час їхнього ввезення в Україну.

Відтепер під час ввезення автомобіля до країни і його держреєстрації не потрібно пред'являти сертифікат підтвердження відповідності транспортного засобу екологічним стандартам.

Згідно зі змінами, у ст. 2 Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" слова "пропуск на митну територію України" замінено словами "митне оформлення". Це скасовує необхідність мати сертифікат підтвердження відповідності екологічним стандартам, який потрібно було пред'являти під час ввезення автомобіля в країну і держреєстрації.

Однак, такий сертифікат все одно потрібно надати на внутрішній митниці під час митного оформлення автомобіля.

Раніше Державна фіскальна служба України повідомила, що на території України незаконно перебуває понад 246,4 тис авто з іноземною реєстрацією.

Так, у 2017 році в Україну було завезено понад 958,5 тис транспортних засобів з іноземною реєстрацією, 209,6 тис з них ввезені у режимі "транзит", майже 748,9 тис — у режимі "тимчасового ввезення".

QHA