КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко, сьогодні, 9 квітня, в інтерв'ю німецькій газеті Handelsblatt закликав Німеччину відмовитися від будівництва російського газопроводу "Північний потік – 2", відзначаючи, що це надасть РФ можливість здійснювати блокаду України.

За словами глави української держави, проект "Північний потік – 2" — це політичний хабар за лояльність Росії.

— Будівництво цього газопроводу буде означати економічну та енергетичну блокаду України, — сказав він, додавши, що "Північний потік – 2" не має економічного обґрунтування.

За словами Порошенка, транзит газу через Україну обходиться набагато дешевше і може бути модернізований дешевше і швидше. Він звинуватив Росію у тому, що вона вкрай ненадійний партнер, нагадавши, що російський гігант "Газпром" відмовляється платити Україні мільярди євро і припинив постачання газу в Україну посеред зими.

Раніше глава директорату з питань енергетики Європейської комісії Домінік Рісторі заявив у Києві, що «Північний потік – 2» порушує принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу.

За його словами, «Північний потік – 2», який пролягає дном Балтійського моря, не сприятиме диверсифікації маршрутів поставок газу.

Нагадаємо, раніше федеральне відомство із судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво та експлуатацію трубопроводу "Північний потік – 2" у винятковій економічній зоні Німеччини в Балтійському морі.

QHA