БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Сьогодні, 29 травня, посли ЄС схвалили угоду з Європейським парламентом про новий пакет макрофінансової допомоги для України. Про це заявили у прес-службі Європейської Ради.

— 1 млрд євро позик покриватимуть потреби України у фінансуванні протягом двох з половиною років. Кредити підтримуватимуть економічну стабілізацію і програму структурних реформ, доповнюючи ресурси, що надаються МВФ та іншими донорами, — йдеться у повідомленні.

У прес-службі відзначили, що МВФ визначив дефіцит фінансування у розмірі 4,5 млрд дол США на 2018 і 2019 рр., перейшовши за рамки фінансування, виділеного до теперішнього часу міжнародною спільнотою.

Відзначимо, макрофінансова допомога є винятковою формою фінансової допомоги, яку ЄС поширює на країни-партнери з труднощами платіжного балансу. Це третя операція для України з 2014 року. Окрім того, ЄС надає допомогу в рамках своєї політики сусідства.

ЄС вклав у макроекономічну допомогу в 2014 році 1,6 млрд євро і 1,8 млрд євро у 2015 році, з яких Україна отримала 2,81 млрд. У січні 2018 року було скасовано внесок у розмірі 600 млн євро через неповне виконання урядом України своїх зобов'язань.

Раніше повідомлялося, що Міжнародний валютний фонд відзначає необхідність коригування ціни на газ для українського населення відповідно до ринкових умов.

QHA