КИЇВ (QHA) -

Кожна людина може придбати автомобіль у Литві і вивезти його за кордон. Про це в інтерв'ю кореспонденту QHA заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс.

— Ми сподіваємося, що уряд України, українські владні інститути вирішать проблему того, як зробити так, щоб люди мали доступне авто в Україні. Тому що дійсно, різниця у ціні на б/у авто в Україні та Литві досить велика. У нас вільний ринок і вільна торгівля, кожен громадянин України, або Литви, або будь-якої іншої країни має право придбати і перевезти його за кордон. Бо ми маємо свободу пересування, — сказав він.

Посол також зазначив, що Литва очікує рішення української влади, яке б захищало інтереси людей.

— Ми обмінюємося з Україною інформацією про те, що стосується прикордонних служб та інших служб, які займаються реєстрацією автомобілів. Тому ми чекаємо на відповідне рішення від української влади, яка сприятиме інтересам людей, — сказав він.

Нагадаємо, раніше власники авто на єврономерах домоглися здешевлення розмитнення.

Раніше QHA повідомляло, що 6 – 7 вересня під Верховною Радою автомобілісти проводили акцію протесту з вимогою ввести доступне розмитнення для авто з єврономерами.

Зараз для громадян України неможлива реєстрація ввезених з-за кордону машин, які не відповідають стандартам Євро-5. Це означає неможливість реєстрації автомобілів старше 2010 року випуску (коли почав діяти цей стандарт) — незалежно від їхнього технічного стану.

 

QHA