КИЇВ (QHA) -

Литва вважає будівництво «Північного потоку – 2» політичним проектом. Про це в інтерв'ю кореспонденту QHA заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс.

— Литва завжди говорила, що це політичний проект. Ми розуміємо позицію України і думаємо, що Європа має бути більш диверсифікована у плані постачання енергетичних ресурсів. Тому ми вважаємо, що «Північний потік – 2» не допоможе цій диверсифікації, а зробить Європу ще більш залежною від російського газу. І нещодавно керівники п'яти країн: Польща, Україна та три Балтійські країни підписали спільне звернення до керівників парламентів ЄС, де висловили спільну позицію, що будівництво цього проекту не відповідає інтересам ЄС, — зазначив він.

Однак, за його словами, в умовах демократії кожна країна може самостійно визначати своє ставлення до цього питання.

Нагадаємо, федеральне відомство із судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво і експлуатацію трубопроводу "Північний потік – 2" у винятковій економічній зоні Німеччини у Балтійському морі.

Президент України Петро Порошенко закликав Німеччину відмовитися від будівництва російського газопроводу "Північний потік 2", відзначаючи, що це надасть РФ можливість здійснювати блокаду України.

Раніше глава директорату з питань енергетики Європейської комісії Домінік Рісторі заявив, що «Північний потік – 2» порушує принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу.

За його словами, «Північний потік – 2», який пролягає дном Балтійського моря, не сприятиме диверсифікації маршрутів поставок газу.

 

QHA