ГЕНІЧЕСЬК (QHA) -

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв поінформував громадськість, що повідомлення про відсутність подачі газу є провокацією з боку агресора.

— У Генічеському районі сьогодні достатньо газу, який подається зі свердловин на Арабатській стрілці, для забезпечення потреб усіх споживачів. Виникла через шторм в Азовському морі проблема була вирішена ще 28 жовтня. На сьогодні ми маємо у свердловинах невикористані обсяги видобутого газу і достатні запаси у родовищі, щоб впевнено зустріти зиму. Потужність цих свердловин дозволяє нам тривалий час витримувати 20-градусні морози, а далі вмикається схема опалення приватного сектора твердим паливом зі збереженням централізованого опалення об'єктів соціальної сфери та багатоповерхівок Генічеська, наголосив Гордєєв.

Він також повідомив, що за попередніми домовленостями з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом та міністром енергетики і вугільної промисловості Ігорем Насаликом планується розпочати будівництво газопроводу, який з'єднає Генічеськ із центральною газотранспортною мережею України.

Це дозволить нам не тільки інтегрувати Генічеськ в українську мережу, а й додатково газифікувати чотири райони області. Уже в листопаді завершиться коригування старого, ще радянського проекту, а 2017 року ми розраховуємо розпочати будівництво нового газопроводу. Питання газопостачання Генічеська під контролем у Володимира Гройсмана, у мене особисто і у голови обласної ради Владислава Мангера, розповів Андрій Гордєєв.

Крім того, глава області озвучив умови подачі газу на тимчасово окуповану територію Криму.

Україна готова допомогти жителям Криму з газовим і електропостачанням вже цієї зими за умови повного виведення з півострова військ російських окупантів, повернення Криму під український контроль і видачі осіб, які брали участь у його анексії. Громадянам, які бажають покинути півострів, не чекаючи повного зимового блекаута, Херсонщина готова надати притулок уже зараз, резюмував чиновник.

ФОТО: інтернет

QHA