КИЇВ (QHA) -

Повернення вкладів Приватбанком клієнтам банку з окупованого Криму буде розглядатися в Міністерстві фінансів України у зв'язку з недоліком фінансів у самого банку. Про це новий глава Приватбанку Олександр Шлапак повідомив у коментарі кореспонденту QHA.

Він стверджує, що при анексії Криму Росією банк втратив 13 млрд грн, що істотно вплинуло на платоспроможність банку, і в Міжнародному суді на даний момент ведеться розгляд.

— Так, треба повертати кошти кримчанам. Але хочу нагадати, що ПриватБанк втратив у Криму 13 млрд активів, за якими сьогодні на РФ подано до суду в Гаазі. Активів, за допомогою яких ми будемо повертати зобов'язання, поки немає. Для цього, можливо, треба буде говорити про додаткові капітали — це близько 14 млрд, — повідомив глава банку.

З приводу судових рішень щодо повернення коштів Олександр Шлапак заявив, що Приватбанк повністю виконує покладені на нього судом зобов'язання. Загальна сума виплат за судовими рішеннями вкладникам склала понад 150 млн грн.

— Всі судові рішення виконані. Немає такого, що ПриватБанк не виконував рішення суду. Колишні менеджери судилися до останнього за кожного вкладника, і де справи були програні, після того, як рішення вступило в силу, були виплачені кошти. Це сума близько 150-190 млн грн. Розмір наших зобов'язань, якщо прив'язати його до сьогоднішнього курсу долара, виходить більше 9 млрд грн. Це величезна сума для банку, якщо просто взяти і віддати зобов'язання.

Новий глава Національного банку України зазначив, що процедура повернення грошей кримським вкладникам може бути запущена за тією ж схемою, що раніше працювала з поверненням вкладів ліквідованих Ощадбанку та Укргазбанку, а точніше — докапіталізація з бюджету рішенням Міністерства фінансів України. Лише в такому разі всі зобов'язання банку перед кримськими вкладниками можуть бути закриті.

Відповідний лист адміністрацією банку вже було підготовлений.

— Я ще раз підкреслюю, активів кримських у нас фізично немає. Це можна зробити тільки за рахунок допустимої докапіталізації банком, так як це зробили з Ощадбанком, з Укргазбанком. Там уряд докапіталізував ці банки на суму втрачених кримських активів. Ми підготували відповідний лист до Міністерства фінансів, це в його компетенції, і до уряду, про те, що є готовність докапіталізувати банк на ці активи. У разі приведення докапіталізації, ми виплатимо всі зобов'язання перед кримськими вкладниками. Але ми можемо це зробити, я підкреслюю, не так, щоб забрати у людини, яка живе у Києві та віддати кримчанину, а за рахунок докапіталізації.

Як повідомляло QHA, акціонери ПриватБанку направили до Кабміну лист з проханням до держави стати власником банку. У цьому ж листі акціонери зобов'язалися до 1 липня 2017 року реструктуризувати кредити, видані банком юридичним особам, з урахуванням вимог Нацбанку.

Увечері 18 грудня Кабінет Міністрів і Рада нацбезпеки і оборони України підтримали націоналізацію ПриватБанку.

У Нацбанку України уточнюють, що перехід у державну власність ПАТ ПриватБанк відбувається відповідно до ст. 41.1 «Закону про систему гарантування вкладів фізосіб».

ФОТО: інтернет

QHA