КИЇВ (QHA) -

Переможцем тендеру на проектування нових станцій Київського метрополітену стала компанія «Київметропроект», яка ще три місяці тому перебувала у власності російського Інституту «Мосметропроект», заснованого міністерством майнових відносин Росії. Про це повідомляється в розслідуванні програми «Схеми» — спільного проекту «Радіо Свобода» та телеканалу «UA: Перший».

Як встановили журналісти програми «Схеми», напередодні тендеру на проектування нової лінії на Виноградар, проведеного КП «Київський метрополітен» у кінці вересня, московський інститут нібито продав «Київметропроект» американській компанії Valart Engineering. Основним власником цієї американської фірми є російський бізнесмен Валерій Абрамсон, який входить до експертної ради при комітеті Держдуми з питань будівництва, очолює комітет підприємництва в сфері архітектури Московської торгово-промислової палати, а також раду директорів фірми «Метрогіпротранс» — розробника проектів усіх нинішніх працюючих ліній Московського метрополітену. Абрамсон також очолює будівельну компанію «Інфраструктура», якою до недавнього часу володів спільно з російським олігархом Романом Абрамовичем. Ця фірма освоїла мільярди російських бюджетних рублів у побудові мостів, тунелів, доріг.

Коментуючи ситуацію, у КП «Київський метрополітен» пояснили, що вибрали компанію, власники якої близькі до російських урядових кіл, тому що вона запропонувала найнижчу ціну. А також заявили, що не зобов'язані перевіряти, ким є власники компаній, що беруть участь у тендері.

— Законодавство України не вимагає від «Київського метрополітену» перевіряти такі дані. Є у нас спеціальний орган — СБУ, яка перевіряє всю інформацію, що викликає якісь підозри, — зазначила радник начальника КП «Київський метрополітен» Наталя Макогон.

Нагадаємо, Україна ще на рік продовжила санкції проти РФ, левова частка яких припадає на російських громадян і компанії. Однак заборона на співпрацю з російськими компаніями, які не мають прямого відношення до оборонно-промислового комплексу, не діє, і брати участь у державних тендерах в Україні їм не заборонено.

ФОТО: QHA

QHA