СІМФЕРОПОЛЬ / АКЪМЕСДЖИТ (QHA) -

Законопроект «Про встановлення величини прожиткового мінімуму пенсіонерів у Республіці Крим на 2016 рік» винесено на розгляд у першому читанні на засідання кримського парламенту.

Як розповіла голова комітету з праці, соціального захисту, охорони здоров'я і справ ветеранів Наталія Маленко, законопроект розроблений для встановлення соціальної доплати пенсіонеру за місцем його проживання або перебування у разі, якщо загальна сума його матеріального забезпечення не досягає величини прожиткового мінімуму пенсіонера, встановленої в Криму.

- Доплата відповідатиме сумі, необхідної для досягнення величини прожиткового мінімуму пенсіонера, встановленої в Республіці Крим. Крім того, проектом закону пропонується встановити величину прожиткового мінімуму пенсіонера на 2016 рік у сумі 8048 рублів. На сьогодні ця цифра становить 7302 рубля, - цитує голову комітету прес-служба кримського парламенту. За словами Наталії Маленко, фінансування доплати здійснюватиметься з подальшою частковою компенсацією з федерального бюджету.

Нагадаємо, що, за даними міністра промислової політики Криму Андрія Скринника, вартість мінімального продуктового набору в Криму становить 3552 рубля. Виходить, що на сьогодні  прожитковий мінімум кримських пенсіонерів дорівнює вартості двох мінімальних наборів продуктів харчування.

QHA