КИЇВ (QHA) -

Керівництво Державної служби геології та надр України ухвалило рішення автоматично продовжити компанії "Чорноморнафтогаз" 19 спеціальних дозволів на користування надрами анексованого Криму, повідомляє прес-служба відомства.

Рішення було ухвалено відповідно до закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз" у зв'язку із тимчасовою окупацією території України".

Як заявила глава правління "Чорноморнафтогазу" Світлана Нєжнова, через окупацію Криму і вкрай критичний господарський стан підприємства, компанія не змогла вчасно пролонгувати спецдозволи і здійснити рентну плату.

— Сьогодні ми виживаємо за рахунок Стрілецького родовища. Завдяки новому закону ми маємо можливість автоматично продовжити термін дії спеціальних дозволів на користування надрами та у подальшому ефективно захищати інтереси підприємства і держави у міжнародних судах проти незаконного видобутку РФ природного газу на шельфі Чорного та Азовського морів, — зазначила Нєжнова.

Нагадаємо, 30 березня президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз" через тимчасову окупацію території України".

Введення закону сприятиме нормалізації діяльності ДАТ "Чорноморнафтогаз", а також забезпечення захисту майнових інтересів України в міжнародних судових інстанціях.

Раніше виконавчий директор Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Андрій Чубик заявив, що окупантам Криму не вигідно існування «Чорноморнафтогазу».

QHA