МОСКВА (QHA) -

Російський "Газпром" готовий до перемовин з Україною щодо нового контракту на транзит газу, при цьому розгляд в арбітражі за чинним контрактом цьому не заважає. Про це заявив заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв.

— Що стосується нового договору, — я підкреслюю, не продовження старого, а укладення нового договору на транзит через територію України, — то ми готові до перемовин. Що стосується арбітражних розглядів, то вони не тільки не завадять цим перемовинам, але й можуть допомогти, — зазначив він.

Раніше повідомлялося, що "Газпром" надіслав до Стокгольмського арбітражу документи для розірвання контрактів на поставку і транзит газу з українським «Нафтогазом». Повідомляється, що перемовини між компаніями про можливе продовження терміну дії контрактів були безрезультатними.

Раніше QHA повідомляло, що "Нафтогаз України" вимагає у російського "Газпрому" компенсувати переплату в березні у розмірі 34% за імпортний газ, який закупили в Євросоюзі.

Нагадаємо, "Газпром" після постанови Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про намір розірвати контракти на поставку і транзит газу з НАК "Нафтогаз України". У лютому Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації у сумі 4,63 млрд дол за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту.

Також "Газпром" має виплатити "Нафтогазу" 2,56 млрд доларів. 1 березня у "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив передоплату для відновлення поставок російського газу з березня. Одночасно "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженого додаткового договору до чинного контракту.

QHA