МОСКВА (QHA) -

Російський газовий монополіст «Газпром» надіслав до Стокгольмського арбітражу документи для розірвання контрактів на поставку і транзит газу з українським «Нафтогазом». Про це заявили у прес-службі компанії.

Повідомляється, що перемовини між компаніями про можливе продовження терміну дії контрактів були безрезультатними.

— "Газпром" готовий вести перемовини з "Нафтогазом" про транзит газу після 2019 року. Однак Україна має економічно обгрунтувати доцільність такого транзиту через свою територію, — заявив журналістам глава компанії Олексій Міллер.

Раніше QHA повідомляло, що "Нафтогаз України" вимагає від російського "Газпрому" компенсувати переплату в березні у розмірі 34% за імпортний газ, який закупили в Євросоюзі.

Нагадаємо, "Газпром" після постанови Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про намір розірвати контракти на поставку і транзит газу з НАК "Нафтогаз України". У лютому Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту.

Також "Газпром" має виплатити "Нафтогазу" 2,56 млрд доларів. 1 березня у "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив передоплату для відновлення поставок російського газу з березня. Одночасно "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженого додаткового договору до чинного контракту.

QHA