МОСКВА (QHA) -

 

За версією S&P Global Platts 2018, російський "Газпром" звалився з першого на 17-й рядок в рейтингу світових енергетичних гігантів.

Лідерство повернула собі американська компанія "ExxonMobil".

Разом з тим, до ТОП рейтингу потрапив "ЛУКОЙЛ". Він піднявся з шостого місця на друге.

З російських компаній до ТОП-50 списку також потрапила "Транснафта" — з 2017 року вона опустилася з 14-ї на 30-у сходинку. "Сургутнафтогаз" з 2017 року навпаки різко поліпшив свої позиції, перескочивши одразу з 165-го на 35-й рядок. Одразу за ним розташувалася "Роснафта", яка у 2017 році розташовувалася на 22-му місці.

У першій сотні списку також опинилися російські "Татнафта" (54-е місце) і "НОВАТЕК" (60-е). У 2017 році "Газпром" змінив "ExxonMobil" на першому рядку рейтингу після 12 років лідерства американської компанії. У 2018 році, як зазначається в релізі рейтингового агентства, повторний вихід "ExxonMobile" на перше місце стався "на тлі відновлення цін на нафту і надій на експортний бум у США".

 

Раніше повідомлялося, що Стокгольмський арбітражний суд заарештував голландські активи російського «Газпрому» на суму 2,6 мільярда доларів. Кошти заарештували для виплати «Нафтогазу України».

Джерело: ЛИГА Бизнес

QHA