КИЇВ (QHA) -

НАК "Нафтогаз України" подав позов з вимогою стягнути зі своєї дочірньої компанії ПАТ "Укртрансгаз" 5,187 мільярда гривень боргу за контрактом поставки природного газу для технологічних потреб ГТС.

Відповідний позов буде розглянутий 3 квітня, випливає з визначення Госпсуду Києва. Йдеться про постачання до 1,6 млрд куб м газу для технологічних потреб ГТС і послуг балансування системи у січні – квітні 2017 року.

Початкова сума контракту становила 13,4 млрд грн, але остаточний розмір міг змінитися у залежності від цін прейскуранта "Нафтогазу" і фактичних обсягів поставки.

У квітні 2017 року уряд, погоджуючи передачу майнових прав "Нафтогазу" за цим договором у забезпеченні кредиту "Укрексімбанку", оцінило їх у 11,2 млрд грн.

Договором була передбачена оплата газу за фактом поставки, до 25 числа наступного місяця.

Чистий борг за газ за цим контрактом, пред'явлений у позовній заяві "Нафтогазу", складає 2,048 млрд куб м, решта — пеня і відсотки за несвоєчасну оплату. Зокрема, материнська компанія нарахувала пеню у 1,7 млрд грн, 1,2 млрд грн інфляційних і ще 228 млн грн 3% річних.

У прес-службі "Укртрансгазу" причину виникнення неврегульованого боргу перед материнською компанією коментувати відмовилися, посилаючись на позицію юрдепартаменту. Також у компанії відмовилися повідомити, чи є в оператора ГТС нерегульована заборгованість перед іншими постачальниками газу для технологічних потреб.

Раніше повідомлялося, що у Мін'юсті України є план щодо стягнення з російського "Газпрому" боргу в 2,6 млрд доларів на користь НАК "Нафтогаз України", який виявиться для боржника сюрпризом, заявив глава відомства Павло Петренко.

QHA