КИЇВ (QHA) -

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" закриє своє представництво в Росії, яке розташоване у Москві на вулиці Академіка Пілюгіна, 24. Про це йдеться у повідомленні компанії в системі розкриття інформації НКЦБФР.

Наглядова рада "Нафтогазу" доручила правлінню здійснити усі необхідні заходи для ліквідації офісу до 12 березня 2018 року.

— Постанова про ліквідацію (закриття) представництва ухвалюється у зв'язку із відсутністю доцільності подальшого існування представництва, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 28 лютого «Нафтогаз» отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, згідно з яким «Газпром» зобов'язали виплатити «Нафтогазу» 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ «Газпром» залишився винен українській компанії 2,56 млрд дол. У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржать його. 1 березня «Газпром» відмовився від своїх зобов'язань з постачання у березні в Україні газу і повернув «Нафтогазу» внесену передоплату.

У Кабміні з метою мінімізації ризиків для роботи української ГТС ввели режим економії газу протягом декількох днів. 2 березня у «Газпромі» заявили про намір ініціювати в Стокгольмському арбітражі процедуру розірвання діючих контрактів з «Нафтогазом». У свою чергу «Нафтогаз», на фоні відмови «Газпрому» поставляти в Україну у березні раніше законтрактовані обсяги газу, уклав контракт на поставку 60 млн куб м газу з польською компанією PGNiG. Контракт дійсний до кінця березня 2018 року, але може бути пролонгований.

QHA