КИЇВ (QHA) -

 

Міжнародний арбітраж вирішив стягнути з Росії 1,3 мільярда доларів на користь українського "Ощадбанку" за втрачені активи в анексованому Криму. Про це повідомили у прес-службі банку.

Окрім 1,3 млрд доларів з Росії стягують відсотки, які будуть нараховувати з моменту оголошення постанови до моменту компенсації.

— Згідно зі статтею 32 Арбітражного регламенту Комісії Організації Об'єднаних Націй по праву міжнародної торгівлі у 1976 році, арбітражне рішення є остаточним і обов'язковим для сторін. Сторони зобов'язані виконувати арбітражне рішення без зволікання, — йдеться у повідомленні.

 

Слухання у справі про втрату активів через анексію Криму відбулися у березні 2017 року.

— В цілому обсяг позовної заяви Ощадбанку проти Російської Федерації з усіма додатками склав більше 30 000 листів. Ощадбанк є першою компанією, 100% акцій якої належать державі, і першою банківською установою, яка виграла справу проти Російської Федерації щодо збитків, отриманих у результаті анексії Криму, — відзначили у прес-службі.

 

Росія, у свою чергу, не визнає рішення Міжнародного арбітражу, повідомили "Інтерфакс-Україна" у прес-службі російського Мін'юсту.

— Російська Федерація не визнає рішення міжнародного арбітражу при Постійної палаті Третейського суду в Гаазі, винесене 26 листопада 2018 року, в зв'язку з відсутністю у арбітражу юрисдикції на розгляд позову ПАТ "Державний ощадний банк України" до РФ.

 

У Москві підкреслили, що вживатимуть "заходи для захисту інтересів Росії у зв'язку із оголошеним рішенням арбітражу".

 

У липні 2015 року "Ощадбанк" направив офіційне письмове повідомлення уповноваженим представникам Росії про претензії у зв'язку із незаконним поводженням з інвестиціями банку в Криму. Це порушувало угоди між урядами України і Росії про заохочення і взаємний захист інвестицій, підписані 27 листопада 1998 року, а також норми міжнародного права.

Росія на звернення не відповідала і банк подав повідомлення про арбітражний розгляд, після чого почався процес проти Росії.

Станом на березень 2014 року "Ощадбанк" був найбільшою банківською мережею в Криму, де розташовувалося 294 відділення. Банк заснували у 1991 році, його єдиним власником була держава.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA