БЕРЛІН (QHA) -

Будівництво газопроводу "Північний потік – 2" неможливе без ясності щодо транзитної ролі України. Про це сьогодні, 10 квітня, заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель на спільній прес-конференції з президентом України Петром Порошенко у Берліні.

— Я чітко дала зрозуміти, що проект "Північний потік – 2" неможливий без ясності щодо транзитної ролі України ... Таким чином, це не просто економічна проблема, тут є і політична складова, — зазначила вона.

За її словами, транзит газу через Україну залишається важливим для Європи. Канцлер також зазначила, що вона обговорювала це питання впід час телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним.

— Я також сказала президенту Путіну вчора: неможливо, щоб через "Північний потік – 2" Україна втратила значення як країна-транзитер газу, — підкреслила Меркель.

Раніше глава директорату з питань енергетики Європейської комісії Домінік Рісторі заявив, що «Північний потік – 2» порушує принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу.

За його словами, «Північний потік – 2», який пролягає дном Балтійського моря, не сприятиме диверсифікації маршрутів поставок газу.

Нагадаємо, раніше федеральне відомство із судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво і експлуатацію трубопроводу "Північний потік – 2" у винятковій економічній зоні Німеччини в Балтійському морі.

QHA