ЛА-ЮЛЬП (QHA) -

 

Міжнародна міжбанківська система передачі даних (SWIFT) призупинила доступ декількох іранських банків до своєї системи обміну повідомленнями.

У заяві міжбанківської системи говориться, що ряд фінансово-кредитних організацій Ірану тимчасово відключені від SWIFT "в інтересах стабільності і збереження цілісності світової фінансової системи".

До системи SWIFT підключено понад 11 тисяч банків в більш ніж 200 країнах світу.

В адміністрації Дональда Трампа раніше попередили про можливі санкції стосовно міжбанківської системи, якщо вона не відключить Іран.

 


Міністерство фінансів США вело переговори з керівництвом системи SWIFT по відключенню Ірану від мережі.

Як заявив голова американського Мінфіну Стівен Мнучін, Вашингтон тисне на SWIFT, щоб відключити Іран від системи, як це було в 2012 році, до укладення трьома роками пізніше ядерної угоди з Тегераном.

— Наша мета — переконатися, що транзакції, на які поширюються санкції, не проходять через SWIFT чи будь-який інший механізм.

Тим часом, у Брюсселі не підтримали обмеження стосовно Ірану. Як заявила представник Європейської Комісії Майя Косіанчіч дане рішення є "прикрим".

 


Нагадаємо, 5 листопада адміністрація президента США Дональда Трампа відновила санкції відносно Ірану, які були скасовані в 2015 році після підписання угоди про іранську ядерну програму.

Обмеження стосуються енергетичного сектора Ірану, експорту нафти, а також транзакцій, що мають відношення до вуглеводневої сировини. Країні забороняється торгувати з контрагентами алюмінієм, сталлю, графітом, вугіллям, а також комп'ютерними програмами для промислових підприємств.


Джерело: Reuters

 

QHA