КИЇВ (QHA) -

РФ перейшла від відкритої пропаганди до прихованої інформаційної діяльності проти українського суспільства.

Про це сьогодні, 8 серпня, заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.

За його словами, у Кремлі вже відмовилися від спроб впливати на українців за допомогою прямої пропаганди.

— Росіяни вже змінили тактику: давно вже це не пряма, а прихована інформаційна діяльність на території України. Тобто, це вже не такі меседжі, які не сприймає суспільство, а це вже більш тонкі, які схиляють суспільство до певної думки, а не прямо нав'язують її, — сказав він.

Міністр розділив пропагандистські зусилля Росії в Україні на дві категорії: підтримка тих, хто, на думку Москви, має прийти до влади в Україні, і дискредитація тих, кого вони не хочуть бачити при владі.

Паралельно з військовими методами впливу і тиску на Україну, вважає Черниш, РФ застосовує комплекс інших дій — невійськового характеру.

Сюди відносяться застосування економічних санкцій, використання дипломатії для схиляння до необхідної їй позиції країн світу, підтримка симпатизуючого Росії бізнесу, використання системи неурядових організацій проросійської спрямованості й релігійних організацій, а також діяльність розвідувальних органів.

— Також дуже серйозно наукова машина Російської Федерації працює на вивчення проблем України. Я абсолютно переконаний, що кількість наукових і експертних установ Росії, які займаються Україною, більше, ніж в самій Україні. Дуже багато робить їх Національний інститут стратегічних досліджень, — повідомив Черниш.

Раніше QHA повідомляло, що маріонеткова влада Криму і підконтрольна Кремлю організація «Українці Росії» готують до реалізації підготовлений комплекс антиукраїнських і пропагандистських заходів під умовною назвою «Південний вітер».

Організатори проекту мають на меті легітимізувати в очах українців факт анексії Криму, а також повернення України до зони виняткового впливу РФ. Робити це будуть за допомогою залучення до «діалогу» широких верств української «прагматичної громадськості, експертного середовища, культури та бізнесу».

Джерело: Інтерфакс

QHA